• kontakt@sportowewadowice.pl

Jak hotele walczą o gościa biznesowego?

Jak hotele walczą o gościa biznesowego?

Gdy mamy do czynienia z luksusowymi hotelami powinniśmy liczyć się z tym, że ich gośćmi będą przede wszystkim klienci biznesowi znajdujący się w danym momencie w podróży służbowej. Oczywiście, mamy do czynienia z rynkiem, na którym panuje naprawdę duża konkurencja, a tym samym właściciele hoteli muszą liczyć się z tym, że ich klienci będą liczyli na nieco więcej niż tylko na kącik biurowy w pokoju.

Konieczne staje się przygotowanie takiej oferty, która będzie odpowiadała oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Ma to to duże znaczenie także ze względów statystycznych, okazuje się bowiem, że gość biznesowy potrafi wydać cztery razy więcej pieniędzy niż gość indywidualny. Same hotele nie oddają swojego miejsca bez walki, mamy więc do czynienia z coraz bogatszą ofertą skierowaną do podróżujących ludzi biznesu. Trudno się temu dziwić, jeśli bowiem uda się wywrzeć na gościu dobre wrażenie, można domniemać, że nie skończy się wcale na spędzeniu w hotelu tylko jednej nocy. Co więcej, czasem hotel taki może stać się również siedzibą wyjazdów integracyjnych i konferencji. Tu kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim przygotowanie oferty obejmującej wiele aspektów, tylko taka daje bowiem pewność wpisania się w potrzeby większości firm, z którymi mamy do czynienia tak na polskim, jak i na zagranicznym rynku.

O turystyce biznesowej coraz częściej mówi się jako o jednej z najbardziej dochodowych gałęzi turystyki, w Polsce zaś coraz częściej mówi się o tym, że płynące z niej przychody stanowią aż 1/3 przychodów, jakie nasz kraj czerpie z turystyki jako takiej. Kompleksowa, a jednocześnie profesjonalna obsługa odnosząca się do wyjazdów służbowych, jest coraz częściej postrzegana jako jeden z najważniejszych segmentów związanych z działalnością niemal każdego większego polskiego hotelu.

Tu warto wspomnieć przede wszystkim o hotelach typu airport. Są one zlokalizowane w pobliżu lotnisk i już choćby dlatego cieszą się wyjątkowo dużą popularnością ze strony klientów. Oferują zresztą nie tylko standardowe usługi konferencyjne i pokoje biznesowe, ale również transport z lotniska, a nawet dostarczenie bagażu wprost do pokoju hotelowego gościa. Oczywiście, inne obiekty wcale nie są bez szans na zajęcie wysokiego miejsca w tym starciu. I one jednak muszą zaoferować usługi, których nie można określić mianem standardowych.

Radzą sobie z tym zresztą naprawdę dobrze, na co dowodem może być między innymi popularność szeroko pojętych usług SPA, które sprawiają, że zachowanie równowagi pomiędzy wypoczynkiem i pracą przestaje być zadaniem skomplikowanym.

Udostępnij:

Zobacz