• kontakt@sportowewadowice.pl

Wyjazd rodziny – hotele przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Wyjazd rodziny – hotele przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Przyjazd do hotelu rodziny z dziećmi to bardzo szczególne wyzwanie i dosyć duże wymagania. W tym przypadku bogaty bar czy też nowoczesne wystrój i wyposażenie nie zawsze są najważniejsze, ale na szczególna uwagę należy zwrócić na obecność krzesełek dla dzieci w restauracji, przewijaków w łazience oraz menu przygotowanym dla małych dzieci, które zazwyczaj mają zupełnie inne upodobania kulinarne niż dorośli.

Renoma obiektu przyjaznego dla rodziny to w wielu miejscach okolicach bardzo ważny argument dla odwiedzających gości szczególnie w miejscowościach turystycznych. Zdarzają się oczywiści grupy, których powyższe udogodnienia zupełnie nie dotyczą, jednak zawsze mieć w swoich usługach nico więcej, niż stracić klientów którzy mogą polecić hotel kolejnym gościom. Jeśli zależy nam na tym, aby prowadzić hotel przyjazny dla rodziny to powinno się wprowadzić pewne rozwiązania, jakie zapewniają komfort i wygodę dla takiej grupy klientów.

Bardzo ważne jest wyposażenie pokojów.

Zazwyczaj rodziny z małymi dziećmi przyjeżdżają z prywatnym łóżeczkiem turystycznym, choć nie jest to zasadą. Podczas przyjmowania gości, powinniśmy o to zapytać i albo zaproponować pokój z wystarczająca ilością miejsca dla rozstawienia łóżeczka, lub też zadbać o możliwość wstawienia dostawki. Pokój dla rodziny z dziećmi łatwo można przekształcić z pokoju 2-sobowego na 4-ososbowy, jeśli rozmieścimy odpowiednio dostawki. Również wyposażenie łazienki ma duże znaczenie, dla rodziny z pewnością wygodniejsza będzie wanna niż prysznic, przydadzą się także dodatkowe ręczniki. Przewijak nie jest konieczny, ale będzie z pewnością mile widziany.

Menu i dodatkowe wyposażenie restauracji.

Dzisiaj większość restauracji dba o to, aby mieć krzesełka do karmienia dla dzieci. Jednak nie każde krzesełko spełnia oczekiwania rodziców pod względem estetycznym, wiec warto postarać się o naprawdę dobrą jakość i bezpieczeństwo krzesełka. Najlepsze są modele które można łatwo wyczyścić, tak aby nie były widoczne ślady użytkowania przez inne dzieci. Warto tez w restauracji pomyśleć o przewijaku w łazience oraz o odosobnionym miejscu do karmienia dziecka, co z pewnością doceni każdy rodzic. Pamiętajmy także o menu dopasowanym do apetytu i smaków 2-3 letnich dzieci. Równie ważny jest kącik do zabaw dla dzieci lub też atrakcje na zewnątrz, przygotowane z myślą o dzieciach. Zapewni to chwile rozrywki dla maluchów i odrobine wytchnienia dla rodziców. Personel hotelowy nie powinien być zdziwiony prośbą o podgrzanie butelki lub też podwyższeniem temperatury w pokoju, co często się zdarza.

Wszystko to sprawia, ze rodzice ze swoimi pociechami dobrze czują się w hotelu i chętnie do niego wrócą lub polecą innym.

Udostępnij:

Zobacz