• kontakt@sportowewadowice.pl

Cechy idealnego rodzinnego hotelu

Cechy idealnego rodzinnego hotelu

Poszukując dobrego hotelu często orientujemy się, że nie mamy żadnego punktu zaczepienia. Owszem, chcemy, aby był on zbliżony do ideału, nie mamy jednak pojęcia o tym, jak właściwie taki ideał miałby wyglądać. Na szczęście, istnieje przynajmniej kilka cech, których obecność jest najlepszym dowodem na to, że hotel, którym się interesujemy, zasługuje na to, aby być w centrum naszej uwago. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wyposażenie pokoju, nie można bowiem zapominać, że to właśnie w hotelu będziemy przewijać dziecko, usypiać je, przebierać i karmić.

Obecność łóżeczka, przewijaka, czy też dodatkowego kocyka nie powinna być zatem luksusem, ale rozwiązaniem standardowym. Oczywiście, nie zaszkodzi, jeśli w hotelu takim pojawi się również nawilżacz powietrza, podgrzewacz do butelki, plastikowe sztućce, specjalna wanna dla malucha oraz ochrona na kanty mebli, która sprawdza się znakomicie w przypadku dziecka, które raczkuje. Innym wyznacznikiem solidnego rodzinnego hotelu okazuje się być menu, od hotelowej restauracji można więc oczekiwać, że będzie w stanie polecić specjalne wyżywienie dla najmłodszych i posiłki dopasowane do potrzeb nieco starszych dzieci.

Restauracja hotelowa powinna być też wyposażona w wysokie krzesła idealnie sprawdzające się podczas karmienia, specjalne sztućce i stoliki dostosowane do wzrostu dzieci. Warto zwrócić też uwagę na to, czy hotel jest w stanie zaoferować dostęp do opieki medycznej. Nie każdy hotel posiada lekarza na wyłączność, w każdym powinna jednak znajdować się apteczka. Skoro podróżujemy z dziećmi, one również są hotelowymi gośćmi. Już choćby dlatego hotel powinien oferować plac zabaw i wsparcie ze strony animatorów, którzy sprawią, że i rodzice będą mogli pozwolić sobie na chwilę relaksu.

Coraz częściej hotelem wydzielają też specjalne miejsca dla dzieci. Często warto też zainteresować się dodatkowymi atrakcjami. Hotele pomagają w organizacji wycieczek krajoznawczych i umożliwiają wyświetlanie filmów dla najmłodszych. Oczywiście, organizacja imprez dla dzieci niejednokrotnie jest uzależniana od liczby zgłoszeń.

Udostępnij:

Zobacz