• kontakt@sportowewadowice.pl

Hotel przyjazny rodzinie

Hotel przyjazny rodzinie

Rodziny z dziećmi najczęściej mają szczególne wymagania na wakacjach. Dobrze będzie wyposażony odpowiednio barek czy też fajny wystrój poki. To co jednak ważne to również takie elementy jak krzesło do karmienia czy też przewijak w łazience. Dla większości hoteli powinno być ważne stworzenie takich warunków, w których taki obiekt będzie uważany za miejsce rzeczywiście przyjazne rodzinie. Tych możliwości, które musimy brać pod uwagę będzie naprawdę wiele. Jeśli chcemy mieć hotel przyjazny rodzinie pewne standardy są tam koniecznością.

W pokoju

Rodzice małych dzieci prawdopodobnie będą chcieli zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne. Nie będzie więc problemów z dostawkami, ale będzie trzeba zaproponować taki pokój, w którym problemów z organizacją dostawki nie będzie. Dzieci kilkuletnie mogą już spać na pojedynczym łóżku albo na dostawce. Obecnie różnie to może wyglądać, ale dobrze będzie, gdy w pokoju dla dwóch osób będzie istniała możliwość wprowadzenia dostawki właśnie dla dziecka.

W restauracji

W każdej restauracji powinno się znajdować krzesełko do karmienia. Okazuje się, że nie zawsze jednak będą one spełniać oczekiwania rodziców. Kluczowym problemem będzie zawsze możliwość utrzymania higieny na takich krzesełkach. Niestety zniszczony materiał oraz brud często będzie tam wyraźny i niestety rodzice z takiego krzesełka nie będą chcieli korzystać. Jeśli już ma się ono pojawić najlepiej będzie się zdecydować na krzesełko plastikowe bądź drewniane, ponieważ to są te elementy, które ostatecznie najłatwiej będzie można regularnie czyścić co powinno być bardzo ważne. Młode matki oczywiście będą bardzo pozytywnie traktować również odpowiednio przygotowywane miejsce do karmienia.

Elastyczność

Rodzice będą również bardzo korzystnie oceniać dostęp do kącików zabaw, atrakcji na zewnątrz hotelu. Nie wystarczy jedynie stolik z kolorowankami. Tak naprawdę dzieci są dużo bardziej wymagające i dobrze będzie spojrzeć na hotel właśnie oczami dzieci. W ten sposób będzie można łatwiej pomyśleć co dziecku będzie sprawiać największą przyjemność i co powinno się w takim miejscu umieścić, by dzieci były rzeczywiście w 100% zadowolone.

Warto pomyśleć o tym co mamy do zaoferowania i czy będziemy również mogli zaoferować komfortowe dla rodziców rozwiązania takie jak podgrzanie butelki czy podwyższenie temperatury w pokoju. Niekiedy bardzo ważne będzie także dopasowanie odpowiednio menu do potrzeb dziecka, które niechętnie zjada różnorakie posiłki. w hotelu warto mieć coś odpowiedniego dla takiego niejadka.

Udostępnij:

Zobacz